Co dělat s materiálem, který bude mít s uvedenými kotouči hodně oštípaný řez?
„Jak jsem řekl, jsou tu dva, vlastně tři, takové speciální kotouče na jemné řezání – CM, TCS 85 a ještě CSS 100. Jsou to takové kotouče, které je dobré mít v kufru, ale nelze je vždy použít. Nemůže to být jediný kotouč, který obkladač má.
Kotouč CM patří mezi nejjemnější kotouče na keramiku do úhlové brusky (jemnější jsem nenašel). Má extrémně jemná diamantová zrna. Je to na něm nádherně vidět. Díky tomu řeže čistě, ale s čistým řezem je spojená pomalá rychlost a může se zahřívat.
Některé velmi tvrdé dlažby s ním nemusí jít ani řezat – lítají jiskry a kotouč na ,nich' hoří. Nesmí se na něj spěchat a tlačit. Je ideální na viditelné řezy a výřezy. Používám ho na výřezy na NIKY nebo okolo oken. U tohoto kotouče bych hlavně doporučil použít úhlovou brusku s regulací otáček (snížit je) a přichlazovat mokrou houbou. Pak se docílí řezu skoro jak na elektrické, vodou chlazené pile.
Kotouč TCS 85 je jeden z mála kotoučů, který má tloušťku jen 1 mm, ale je jen v průměru 85 mm. Díky tomu má tenký čistý řez. Oproti kotouči CM je trochu hrubší, ale výrazně rychlejší. Je opět vhodný na výřezy, obzvláště na ty malé, protože se s ním vzhledem k jeho velikosti dobře manipuluje. Díky své tloušťce je více náchylný na poškození. Musí se s ním pracovat opatrněji.
Kotouč CSS 100 má také jen tloušťku jen 1 mm a vyrábí se v průměru 100 mm. Má zesílený střed pro uchycení do úhlové brusky. Je bohužel určen pouze pro dlažby tloušťky do 6 mm, tedy jen pro velkoformátové slim. dlažby.”